21.09.2014

Zioła na odchudzanie - DIETY I ICH SEKRETY


Kiedyś już był post w podobnym temacie, dzisiaj wracam do tego, bo uważam, że zioła to nasi najlepsi sprzymierzeńcy w walce o zdrowie. Nie wiem jak wy, ale ja jak tylko zaczyna mi się katar, albo ból głowy czy brzucha lubię sięgać do mojego podręcznego zielnika, który podpowie mi jaką herbatkę zaparzyć na dolegliwość. 


Na przeziębienie najlepszy jest syrop z cebuli, na kaszel napar z majeranku albo tymianku, a na ból brzucha... pokrzywa. Nie lubię łykania prochów i nawet gdy mam okres wolę sobie położyć na brzuchu kota niż łykać jakieś Apapy czy inne piguły. Kiedyś jedna ginekolożka powiedziała mi, że jestem męczennicą, że lekarstwa są po to, aby sobie ulżyć w potrzebie. Wyśmiałam ją! Uważam, że na jedzenie piguł garściami mam jeszcze czas, wystarczy, że widzę jak moja mama jest zmuszona do przyjmowania takich dawek kolorowych tabletek, że gdyby puściła pawia zapewne byłaby to największa tęcza na świecie! ;)

Póki mogę leczę się sama :)


A teraz podam wam trzy magiczne herbatki, które polecane są przy leczeniu otyłości. Wspomagają przemianę materii, przyspieszają trawienie i hamują apetyt. Wierzcie czy nie, te herbatki ziołowe, które możecie zrobić samodzielnie w domu są o wiele lepsze niż gotowe mieszanki ziołowe na odchudzanie....0 komentarze:

Prześlij komentarz