06.10.2014

Cykl CIEKAWOSTKI : Czy wiesz, że... Ziemniaki leczą hemoroidy


Dziś wpadłam, na fajny (mam nadzieję) pomysł. Co jakiś czas będę zamieszczać ciekawostki związane z ziołami i roślinami leczniczymi.

Jak wam się podoba taki pomysł? 
Mam nadzieję, że podzielicie mój entuzjazm i zaprosicie do spisu innych blogerów, którzy blogują w tym temacie... :)

Dziś jako, że zaczynamy nowy cykl będzie taka oto CIEKAWOSTKA:

Ziemniaki leczą hemoroidy!Wszyscy, którzy chociaż raz je mieli wiedzą doskonale, że żylaki odbytu to nic przyjemnego. Swędzi, piecze,boli, aż w końcu siedzenie staje się niemożliwe. Jeśli wierzyć badaniom ankietowym, to blisko 90% populacji ludzkiej cierpi na hemoroidy.

Najbardziej narażone na hemoroidy są osoby w podeszłym wieku, kobiety po porodzie i wszyscy, którzy maja problemy z wypróżnieniem.

W aptece dostępnych jest cała masa kremów, czopków i innych środków na hemoroidy, ale tak naprawdę najlepszym i najbardziej skutecznym są ziemniaki! :)

Wystarczy wystrugać z ziemniaka tzw. "frytka" i włożyć w odbyt. Już po chwili poczujemy ulgę, a ziemniak spowoduje, że spuchnięta śluzówka obkurczy się i przestanie tak mocno boleć. Kurację można powtarzać codziennie. 

Ziemniaki są w stanie całkowicie wyleczyć "świeże hemoroidy", tym tzw. przechodzonym przyniosą ulgę, ale nie wysuszą ich do końca.

0 komentarze:

Prześlij komentarz