11.11.2015

WASZE RADY: Domowe sposoby na katar


Niezłe Ziółko to bardzo fajny blog o ziołach i naturalnych sposobach na różne dolegliwości. Znajdziecie tam mnóstwo przydatnych rad. Ostatnio bardzo popularne są katar i kaszel - to z racji pogody :)
Co Niezłe Ziółko radzi? Czytajcie TUTAJ. A my dziś przedstawiamy trzy najlepsze rady, a właściwie trzy najskuteczniejsze domowe sposoby na katar:

1. Zasypianie ułatwi wam anginek, inaczej geranium. Jeśli więc często męczy was katar, koniecznie zaopatrzcie się w tą roślinkę. Przed snem warto zerwać kilka listków, rozgnieść w chusteczce i położyć blisko nosa na poduszce.

Fot. Wikipedia


2. Innym bardzo skutecznym domowym sposobem na katar jest zrobienie kropelek z czosnku. Ząbek czosnku wyciśnij przez praskę i zalej niewielką ilością ciepłej wody. Odstaw na jakiś czas, by woda mogła przechwycić właściwości czosnku. Przecedź wodę czosnkową i wkraplaj ją do nosa kilka razy dziennie jak kropelki.

http://naturica.pl/koncentrat-cynamon-lkarnityna250g


3. Ostatnim fajnym sposobem na katar i zapchany nos będzie maść Vicks Vapo Rub. Można nią smarować miejsce pod nosem, plecy, piersi przed spaniem... to wszyscy znają. Ale nie każdy może tej maści używać - głównie mowa tu o dzieciach. Nasze maluchy chyba najbardziej cierpią z powodu kataru w nocy. My, dorośli jeszcze jakoś to przeżyjemy, ale te małe skarby... Jeśli twojemu dziecku dokucza zapchany nos w nocy, malec budzi się z płaczem, bo nie może oddychać. Zrób mu wokół posłania istną świątynię aromaterapeutyczną. Rozpuść w ciepłej wodzie trochę maści Vicks, całość przelej do butelki ze spryskiwaczem i spryskaj dosłownie wszystko wokół łóżeczka: zasłonki, poduszki, kołdrę, prześcieradło. Niech pachnie w całym pokoju! Zapach będzie się uwalniał do rana, a dzięki temu Twój malec będzie mógł spokojniej spać :)

Rady te podesłała nam autorka bloga: Niezłe Ziółko

0 komentarze:

Prześlij komentarz