23.10.2014

Sposoby na pękające usta - NIEZŁE ZIÓŁKO


Pękające usta, to problem, który może dotyczyć każdej osoby bez względu na płeć. Ból towarzyszący spierzchniętym ustom może być ciągły lub nasilać się w kontakcie z żywnością.
Przyczyny pękania ust


Usta pękają z powodu utraty wilgoci, nadmiernej ekspozycji na słońce, zbyt niskich temperatur, wiatru. Te wszystkie czynniki "wyczerpują" naturalne oleje występujące w ustach. Dlatego też pękające usta występują najczęściej latem i zimą. Nie sprzyjają im po prostu ekstremalne temperatury i wiatr.

Początkiem pękających ust jest uczucie spierzchnięcia - prawda? Kiedy czujemy, że usta stają się suche, spierzchnięte, to wiemy już, że "za chwilę" mogą popękać. Czy zastanawiałaś się kiedyś dlaczego lizanie ust nigdy nie pomaga w takich sytuacjach? Chociaż nawilżanie językiem to naturalny odruch, wcale nie jest pomocne. Po pierwsze ślina bardzo szybko paruje i traci cienką membranę, która przykrywa usta czyniąc je jeszcze bardziej suchymi niż były przed polizaniem. Poza tym ślina zawiera enzymy trawienne, które reagują z tkanką znajdującą się w ustach.

Pękającym ustom sprzyjają:

zła dieta
brak witaminy B
brak nienasyconych kwasów tłuszczowych
alergia na barwniki szminek i błyszczyków

Jak sobie radzić z pękającymi, spierzchniętymi ustami?2 komentarze:

ula ulencja pisze...

zostałaś nominowana :) Zapraszam do zabawy - szczegóły tutaj
http://cellulitowo.pl/3-produkty-na-odchudzanie/

Ann Dżi pisze...

OOO! Dzięki! W takim razie muszę coś napisać :)

Prześlij komentarz