28.03.2015

Na ratunek paznokciom!


Też macie wrażenie, że wasze paznokcie są bardzo często zaniedbywane? Mycie rąk kilkanaście razy dziennie, zmywanie naczyń, ciepło, zimno... To wszystko osłabia płytkę paznokcia. Można sobie jednak z tym szybko poradzić. Dziś dam wam kilka rad na temat pielęgnacji paznokci

Jak zregenerować paznokcie?


Matowe, suche, pękające, łamliwe?
To najczęściej jest spowodowane użyciem detergentów i niedoborem witamin. 

Jak sobie poradzić: Używaj kremów do rąk, które w swoim składzie zawierają witaminę E i F, one wzmacniają paznokcie i zwilżają płytkę paznokcia. Dobrze też łykać suplementy diety z kwasami omega-3.

Ja na codzień używam tego balsamu, zawiera bardzo dużo witamin i minerałów, a poza tym kolagen, który doskonale regeneruje nie tylko skórę i paznokcie, ale delikatne miejsca dookoła płytki.


Pożółkłe paznokcie?

Paznokcie żółkną z wielu powodów, ale jednym z najbardziej popularnych jest częste ich malowanie na mocne kolory np. czarny, czerwony. Nie dziw się, że masz żółte paznokcie jeśli masz grzybicę albo palisz papierosy.

Jak sobie poradzić: Cytryna usuwa przebarwienia, więc warto moczyć paznokcie w soku cytrynowym. Albo możecie kupić też gotowe preparaty do rozjaśniania paznokci. Dobrze sprawdza się np. taki:

Fot. allegro.pl
Można go kupić w większych sklepach kosmetycznych, ja swój kupiłam na allegro. Polecam! :)

Wsparcie od środka

Paznokcie warto wzmacniać odpowiednią dietą. Niedobory witamin od razu widać na paznokciach w postaci białych plamek, postrzępionych i rozdwajających się płytek.

Aby wzmocnić paznokcie jedz:

- pełnoziarniste produkty zbożowe
- jajka
- fasolę
- ryby
- owoce morza
- pestki dyni
- kiełki
- buraczki czerwone
- morele
- kaszę gryczaną

Pamiętaj by w diecie nie zabrakło pierwiastków, które mają największe znaczenie dla zdrowia paznokci, a więc: cynku, żelaza, krzemu.

0 komentarze:

Prześlij komentarz