09.02.2015

Owoce i warzywa, których lepiej nie jeść zimą - DIETY I ICH SEKRETYSą takie owoce i warzywa, których lepiej nie jeść zimą, bo szkodzą, alergizują, powodują tycie, a zimą trudno utrzymać piękną sylwetkę.


Wiecie, że zima to najlepsza pora na przybranie na wadze?! Zimą łatwiej jest przytyć, bo dzień jest krótszy, bo nie chce nam się ruszać, bo mamy nadmierny apetyt... Zauważyłam też, że zimą łatwiej o wymówki..

... To przez te święta mam ten brzuch!
... Zatuszuję niedoskonałości grubym swetrem i schudnę przed latem!
... Przecież zimą wszyscy więcej jedzą, bo organizm potrzebuje więcej energii!

Jeśli nie robisz nic by schudnąć dziś, nie schudniesz jutro!

Jeśli nie wykazujesz większej aktywności fizycznej, to wcale nie potrzebujesz więcej energii i nie jest to kwestia pory roku!

No! To skoro przynajmniej to jedno mamy już wyjaśnione to teraz warto zdać sobie sprawę z tego czego nie warto jeść, a już szczególnie zimą, bo na pewno pójdzie nam w boczki!

Jedz dużo owoców i warzyw, a będziesz szczupła - pamiętasz tą mantrę, powtarzaną na stronach o zdrowym odżywianiu? Wszystko fajnie, ale zimą jedzenie zbyt dużej ilości owoców i warzyw nie jest wskazane. Wbrew pozorom owoce i warzywa, zimą tracą swoje najlepsze właściwości. Dlatego na niektóre z nich warto zwrócić uwagę.

CZEGO NIE JEŚĆ ZIMĄ?


Zimą musimy szczególnie uważać na warzywa i owoce, które nie są skarbami sezonowymi. Hodowane w nienaturalnych warunkach, albo sprowadzane z zagranicy w niedojrzałej formie, mogą szkodzić wywoływać alergie, otyłość i inne choroby. Jakich warzyw i owoców wystrzegać się zimą?


0 komentarze:

Prześlij komentarz