12.02.2015

Oczyszczanie organizmu - KASZA JAGLANA


Kasza jaglana to obłuskane proso. Jest bardzo cenna ze względu na dużą zawartość witamin z grupy B i krzemionkę. Jedzenie kaszy jaglanej nie tylko poprawia stan skóry, paznokci i włosów, ale także w naturalny sposób oczyszcza organizm z toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. 
Kasza jaglana jest lekkostrawna, odtruwa wątrobę oraz bardzo dobrze działa na stawy. Ważne dla osób chcących oczyścić organizm jest także to, że kasza jaglana odkwasza organizm. 



Oto przykładowa kuracja kaszą jaglaną:

www.cleancuisineandmore.com/

1 szklanka kaszy, 3 szklanki wody
Ugotować kaszę w wodzie, dodać ulubione przyprawy, unikać cukru i soli.

1 szklanka kaszy, 2 szklanki mleka
Ugotować kaszę w mleku, dodać przyprawy lub słodzik, jeśli wolimy kaszę na słodko.

O zaletach kaszy jaglanej, więcej przeczytasz tutaj:



Kuracja kaszą jaglaną polega na tym, by przez kilka dni jeść tylko kaszę w różnych postaciach, popijając dużą ilością wody. Jeśli nie przepadasz za wodą możesz pić herbatki ziołowe, herbatę zieloną albo napary z ziół. Najlepiej wytrzymać na takiej kuracji 10 dni lecz jeśli dla ciebie to za dużo, to można skrócić czas, będzie może mniej efektywnie, ale zawsze lepiej oczyścić się trochę niż wcale.

Kurację z kaszy jaglanej możemy zrobić w każdym momencie swojego życia, warto jednak podkreślić, że osoby zaczynające dietę bardzo dobrze zrobią jeśli na początku oczyszczą swój organizm, własnie kaszą jaglaną.

0 komentarze:

Prześlij komentarz