25.02.2015

Co na kaca?


Męczył was kiedyś kac morderca? Mi się parę razy zdarzyło... nie polecam. Chociaż kac to coś czego moglibyśmy się spodziewać skoro idziemy na imprezę mocno zakrapianą, to następnego dnia jednak jesteśmy zwykle zdziwieni... skąd ten kac!? Nie warto się zastanawiać, lepiej wiedzieć jak sobie z nim poradzić. I tego dowiecie się z dzisiejszego posta. Zapraszam. 

Co na kaca?


Woda z cytryną


To podstawa! Będąc na kacu musimy mocno nawodnić organizm.

Banany


Banany pomogą uzupełnić potas, który podczas picia alkoholu został wydalony wraz z moczem. Jeśli będzie brakować nam potasu będzie nas bolała głowa, mięśnie, brzuch.

Jaja


Jajecznica to najlepsze śniadanie na kaca! Jaja zawierają cysteinę - aminokwas, który rozkłada aldehyd octowy, produkt metabolizmu alkoholu, który przyczynia się do kaca.
Poza tym jajka pomagają pozbyć się z organizmu toksyn.

Szparagi


Szparagi pomagają na nudności i bóle głowy spowodowane kacem. Szparagi zwiększają aktywność enzymów, które usuwają toksyny i resztki alkoholu z naszego organizmu. 


Imbir


Imbir polecany jest kobietom w ciąży, bo doskonale radzi sobie z mdłościami. Podczas przeżywania kaca też przecież mamy mdłości, więc sprawi się także w tym przypadku. Pij wodę z imbirem lub herbatkę imbirową a poczujesz się lepiej.

Powerade


Ja od jakiegoś czasu na przed wyjściem na imprezę kupuję Powerade - napój co prawda dedykowany sportowcom, ale za to zawierający cała gamę mikroelementów i elektrolitów, które bardzo się przydadzą będąc na kacu.

Kąpiel


Woda leczy, woda wyciąga z organizmu toksyny, woda pomaga wrócić do sił po ciężkim kacu. Kiedyś brałam szybki prysznic na przemian ciepły i zimny. Od niedawna robię sobie kąpiel z użyciem soli morskiej i przyznam, że ten sposób lepiej się sprawdza.

http://naturica.pl/sol-z-morza-martwego-bingospa

Dlaczego uważam, że taka kąpiel jest lepsza na kaca od prysznica? Wystarczy spojrzeć na skład tej soli morskiej:

Siarka - jest niezbędna do syntezy kolagenu, prawidłowego trawienia węglowodanów, dzięki niej nasze komórki lepiej oddychają, siarka występuje z aminokwasami : cysteiną i metioniną, wspomaga wydzielanie żółci i odprowadzanie toksyn z organizmu

Chlor - utrzymuje alkaiczną równowagę kwasową w organizmie i bierze udział w metabolizmie

Jod - niezbędny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy, wpływa na metabolizm

Potas - jest niezbędny do utrzymania właściwego poziomu wody w organizmie, wpływa na metabolizm, wspomaga komórki podczas wchłaniania pokarmu, ma wpływ na pracę mięśni, jego niedobór prowadzi do bolesnych skurczów

Sód - ma znaczenie podobne do potasu, wpływa na wchłanianie się pokarmu do komórek, usuwa toksyny z organizmu

Wapń - wapń jest niezbędny nie tylko do budowania kości i zębów, pewnie niewielu z was wie, że wapń wzmacnia błony komórkowe i oczyszcza pory; wapń także reguluje pracę mięśnia sercowego i układu nerwowego

Magnez - bez niego nie byłoby możliwe wchłanianie niezbędnych składników odżywczych, magnez bierze udział w metabolizmie, oczyszczaniu organizmu z toksyn, a jego niedobór powoduje skurcze mięśni

Brom - jest naturalnym antybiotykiem, wspomaga metabolizm

Te wszystkie minerały, które zawiera sól wypłukaliśmy z organizmu na impresie i stąd nasz kac. Jak je uzupełnimy wrócimy do sił :)


0 komentarze:

Prześlij komentarz