20.04.2016

Zioła na uporczywy kaszel


Dokucza wam kaszel? Jeśli chorowaliście zimą i do tej pory nie udało wam się pozbyć kaszlu, to możecie sobie z nim poradzić z pomocą ziół, oto moje rady, znalezione w książce Marii Treben "Apteka Pana Boga".Herbatka z podbiału z miodem - pij ją kilka razy dziennie.

Ślaz zaniedbany - Nastaw na noc wyciąg ze ślazu na zimno. Czyli zalewasz 3 łyżeczki zioła zimną wodą. Rano podgrzewasz wyciąg i pijesz w ciągu dnia na gorąco. Gdy dokucza ci nocami duszący kaszel, możesz robić okłady ze ślazu na płuca. Pamiętaj tylko by był to gorący okład!

Herbatka z babki lancetowatej i macierzanki - szklankę wody wlej do garnuszka, wrzuć plasterek cytryny i łyżeczkę cukru, zagotuj. Go gorącej wody wsyp łyżeczkę macierzanki i babki lancetowatej, po czym odstaw na 30 minut do naciągnięcia. Pij odcedzoną herbatkę codziennie. Taką herbatkę zaleca się także podawać dzieciom, które mimo dobrego żywienia nie rosną prawidłowo.

1 komentarze:

Krokus pisze...

A ten ślaz można w ten sposób stosować u dzieci? Mojego synka ( 1 rok) męczy przy chorobach kaszel głównie w nocy. Co prawda to nie problem bo podaje mu Dicotuss baby ale warto też czasem cos nowego spróbować.

Prześlij komentarz