06.03.2016

Co na nieświeży oddech (halitozę)?


Każdemu może się zdarzyć nieświeży oddech (halitoza) i choćbyśmy myli zęby 10 razy pod rząd, to i tak nie pozbędziemy się go tak łatwo. Skąd się bierze ten nieprzyjemny zapach z ust? Przyczyn może być kilka. Mogą to być problemy z dziąsłami, zębami, albo bakterie zalegające na języku. Jednak bez względu na przyczynę są takie sposoby, niezawodne sposoby, dzięki którym pozbędziesz się nieświeżego oddechu. Goździk - to jeden z nich. Ssanie goździka to jeden z najskuteczniejszych sposobów na nieświeży oddech.

Żucie fenkuła, kardamonu albo anyżku - również skuteczne sposoby, ssanie tych ziół działa bakteriobójczo i likwiduje bakterie znajdujące się na języku.

Cynamon - jeśli masz odwagę możesz spróbować ssać laskę cynamonu. To skutecznie odkazi jamę ustną.

To najskuteczniejsze sposoby na brzydki zapach z ust (halitoza), także jeśli tylko masz pod ręką coś z listy możesz wypróbować na nieświeży oddech.

3 komentarze:

Aga Chmurka pisze...

Potwierdzam goździki najlepsze nie tylko na świeży oddech ale również na ból gardła (niech się tabletki z apteki schowają) migreny stany zapalne jamy ustnej. Nosze je w pudełku po tik -takach praktycznie codziennie używam, polecam sprawdzone. Smak kwestia przyzwyczajenia :)

Lucyna pisze...

Nieco pomagają płukanki z ziół. Tymianek też pomaga zniwelować nieładny zapach. Jednak najważniejsze jest znalezienie przyczyny jego powstawania, może by on spowodowany brakiem równowagi kwasowo zasadowej w organizmie. U mnie przyczyną właśnie okazał się brak tej równowagi, więc stosuję Halitofast z tymiankiem i dużą ilością cynku, który likwiduje brzydki zapach oraz przyczynę jego powstawania.

Milena Skowron pisze...

Metod jest naprawdę wiele, każda z nich przynosi jakieś tam efekty. Gdy jednak objawy powracają najlepiej jest udać się do lekarza w celu znalezienia innych przyczyn nieprzyjemnego zapachu z ust.

Zapraszam na stronę
lux-dent.com.pl

Prześlij komentarz